Лікувальні властивості яблук

Стара приказка про те, що лише одне яблуко на день може залишити лікаря без роботи, досить правдива. Яблука містять багато корисних сполук, котрі запобігають багатьом захворюванням.

Вони не містять у собі ні холестерину, ні жирів. Клітковина, мідь, магній і калій разом з вітаміном С, відповідальні за важливі життєві процеси організму людини.
 
Одне яблуко покриває необхідність у клітковині на 12%. Також яблука дуже багаті на різноманітні фітонутрієнти й флаваноїди.

 • Харчові волокна сприяють травленню. Споживаючи яблука регулярно, ви можете забезпечити собі нормальне травлення, полегшити симптоми геморою й попередити появу діареї, закрепу та інші шлункові проблеми.
 • Стимулюють виділення шлункової кислоти, що забезпечує ефективне поглинання поживних речовин.
 • Сприяють очищенню судин від холестерину. Це попереджає появу атеросклерозу.
 • Розчинні волокна здатні знизити рівень холестерину в організмі. Це дозволяє стверджувати, що яблука надзвичайно дієвий механізм у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.
 • Пектин у яблуках діє як пробіотик. Допомагає поліпшити життєдіяльність бактерій у товстому кишечнику, стимулюючи обмін речовин у шлунково-кишечному тракті. Пребіотичний ефект яблук стимулює покращення здоров’я шляхом максимального поглинання поживних речовин та усунення шкідливих бактерій та токсинів.
 • Багаті на залізо. Регулярне споживання яблук зменшує ризик інсультів.
 • Вітамін С, протеїн та антиоксидантна сполука в яблуках відіграють ключову роль у запобіганні слабкості, поліпшенні тонусу м’язів, підвищенні імунітету, детоксикації організму та поліпшенні загального стану здоров’я.
 • Волокна яблук очищують зуби та ясна.
 •  Антибактеріальні властивості яблук не дають заразити організм, стимулюючи секрецію слини, що не дає бактеріям та шкідливим мікроорганізмам розмножуватись у ротовій порожнині.
 • Високий вміст води й харчових волокон зменшує апетит, що в свою чергу, запобігає переїданню, одночасно підвищуючи рівень метаболізму, що сприяє втраті зайвої ваги.
 • Уповільнюють процеси старіння. Потужні антиоксиданти можуть допомогти у боротьбі з вільними радикалами, що напряму пов’язуються із процесами старіння в організмі. Антиоксиданти шляхом покращення циркуляції крові сприяють збереженню шкіри молодою, стимулюють «ремонт» старих клітин й замінюють їх новими.
 • Мінерали, вітаміни та клітковина, що містяться в яблуках, допомагають вимивати токсини з печінки.

 
Цей смачний і корисний фрукт можна їсти сирим, запеченим, замороженим, пити у вигляді соку, фарширувати, робити пюре, пиво і навіть висушувати в чіпси для здорової солодкої закуски.
 
Як обирати

Найкраще купувати яблука, коли вони тверді, уникаючи м’яких, побитих або  зі зморшками, оскільки це означає, що вони втратили основні корисні якості для здоров’я та поживну цінність.
 
Зберігайте яблука, що перезріли або починають гнити від інших, оскільки вони метаболізують поживні речовини, виділяючи етиленовий газ, який може стимулювати швидке гниття інших плодів.
 
Насіння яблука не слід вживати у їжу, оскільки в них міститься отруйний ціанід, надлишок якого може стати фатальним. З насіння роблять масло, котре має багато застосувань, переважно в косметичній промисловості заради боротьби зі зморшками. Можливо, що яблука викликають  алергічні реакції у деяких людей.
 
Мамам, які годують або чекають  на дитину, необхідно уникати вживання яблучного чаю, оскільки це може завдати шкоди дитині.

Джерело: www.worldhealth.net

Читайте також:

10 продуктів для прискорення метаболізму 

Чорниця — суперпродукт для здоров’я

Смородина – це вітамін С