20 причин почати бігати вже сьогодні

Біг – це найприродніший спосіб дати навантаження організму. Ви напевно чули про те, яку безцінну користь приносить нашому тілу біг. Чому ж ви ще не на пробіжці? До вашої уваги 20 причин почати бігати вже сьогодні.

Отже, як біг впливає на ваше тіло?

1. Робить вас щасливим

Під час бігу виділяються ендорфіни, так звані «гормони щастя», з’являється відчуття емоційного підйому, ваше тіло наповнюється енергією, думки прояснюються, з’являється впевненість у собі! 

2. Робить вас стрункішим

Всім відомо, що під час фізичних навантажень спалюються калорії. Година бігу в середньому темпі позбавить вас 800-900 калорій. Але є ще кращі новини: при регулярних заняттях калорії продовжують спалюватись навіть після пробіжки!

3. Покращує пам’ять

Дослідження показали, що під час бігу в частині головного мозку, яка відповідає за пам’ять і процес навчання, відбувається активний ріст нових клітин. Один німецький бігун розповів, що загубивши свій записник, згадав майже всі номери телефонів під час пробіжок!

4. Захищає від раку

Доведено, що біг запобігає виникненню раку. Огляд 170 епідемологічних досліджень у Journal of Nutrition надав переконливі докази зв’язку між регулярними пробіжками та зменшенням ризику розвитку деяких видів раку.

5. Бореться з безсонням

Бігові вправи зменшують в організмі надлишок адреналіну та гормонів, що сприяють виникненню стресу. В результаті зникають проблеми зі сном. Ви тільки уявіть, як приємно і легко будете засипати після пробіжки на свіжому повітрі!

6. Зміцнює серце

Біг – це природне тренування для «двигуна» вашого організму. Міокард людини, яка займається спортом, за одне скорочення може прокачати більший об’єм крові. В результаті збільшується кількість кисню в організмі і покращується стан судин. Біг нормалізує артеріальний тиск. Ризик виникнення артеріальної гіпертензії при регулярних пробіжках знижується на 35-53%.

7. Зміцнює імунітет

Грип та ГРЗ вам більше не страшні! Регулярні фізичні навантаження у вигляді бігу загартовують організм, і йому легше протидіяти вірусним інфекціям.

8. Сприяє регенерації клітин печінки

Доведено, що біг природнім чином стимулює роботу печінки. При глибокому диханні діафрагма наче масажує печінку, що покращує відтік жовчі. Це сприяє частковому заміщенню старих клітин новими.

9. Зберігає молодість

Сильне серце, здорові суглоби та м’язи, струнка фігура, гарний настрій – ви просто забудете про лікарів. Біг сповільнює процеси старіння і робить вас бадьорим і енергійним.

10. Виховує силу волі

Регулярні пробіжки організовують і мобілізують. Людина, яка регулярно бігає, це справжній спортсмен, який у боротьбі із лінощами та з самим собою повертається додому переможцем.

11. Оздоровлює опірно-руховий апарат

При сидячому способі життя відбувається атрофія суглобів. Регулярні пробіжки позбавляють застійних явищ, хребет стає більш рухливим, перетворюючись на міцну та надійну опору для всього тіла.

12. Тримає тіло в тонусі

Якщо ви регулярно бігаєте, вам не страшні похід за продуктами або несправний ліфт. Ваше тіло стає спортивним і завжди наповненим енергією.

13. Покращує сексуальне життя

Під час бігу покращується кровообіг, в результаті чого збільшується сексуальна сила. До того ж ваша нова підтягнута фігура стане надзвичайно привабливою для осіб протилежної статі.

14. Прояснює думки

Під час бігу виникає стан, що нагадує стан трансу, коли мозок починає працювати надзвичайно ясно і саме під час пробіжки, а не в задушливому офісі, можна знайти правильні відповіді на питання, що вас турбують.

15. Знімає стрес

Біг – це природній антидепресант. Він буквально «провітрює» голову від негативних думок, що життєво необхідно жителям великих міст, для яких стрес – це реалія життя.

16. Піднімає самооцінку

Чудово виглядати, бути бадьорим і сповненим енергії, робити те, на що в інших людей бракує сили волі – біг дарує відчуття щастя та задоволення власним життям.

17. Заряджає енергією

Після пробіжки тіло сповнюється потужною позитивною енергією на цілий день. Хочеться жити, творити, діяти! Ваш мозок починає мислити креативно, а тіло хіба що не літає!

18. Біг – це доступно

Вам не потрібне спеціальне обладнання чи особливі умови, щоб відчути на собі всі плюси бігу. Адже біг – це найдоступніший і найдешевший спосіб займатися спортом. Все що вам потрібно – це зручні кросівки і бажання.

19. Біг – це нові знайомства

Біг сьогодні – це потужний масовий рух, який має мільйони прибічників по всьому світу. Блоги бігунів зі стажем, сайти із порадами для новачків, форуми для пошуку партнерів по бігу – Інтернет зближує людей зі схожими захопленнями.  Один із найбільших порталів, присвячених бігу в Києві http://running.kiev.ua, був створений у 2011 році для об’єднання любителів бігу та пропагування здорового способу життя.

20. Отже, не має жодних сумнівів, що біг робить вас краще! Час надихати оточуючих власними перемогами!

Підготовлено Галиною ТЕЛИЧУК 

Також читайте:

Фітнес для стрункості “проблемних зон”

“Формуйте фігуру змолоду”

“Бігати чи ходити?”