Харчування при вагітності важливіше, ніж фізичні вправи

Як відомо, ожиріння і набір надмірної ваги у гестаційний період (тобто період між зачаттям і народженням дитини) пов’язані з підвищеним ризиком виникнення ускладнень під час вагітності та пологів. Згідно з результатами невеликого європейського експериментального дослідження, перехід на здорове харчування зменшує кількість набраних кілограмів у гестаційний період, знижує рівень глюкози в крові натще і концентрацію інсуліну через 2 години у вагітних жінок, які страждають від ожиріння. 

У дослідженні взяло участь 150 вагітних жінок з 9 європейських країн з індексом маси тіла (ІМТ) 29кг/м2 і вище. Жінок було розподілено на 3 групи – групу здорового харчування, групу фізичної активності та комбіновану групу. Жінки отримували консультації з цих питань у вигляді мотиваційного інтерв’ю по телефону.

Цікаво, що в комбінованій групі, учасниці якої отримували консультації як зі здорового харчування, так і зі збільшення фізичної активності, не спостерігалося позитивних змін у кількості набраних кілограмів та показниках глюкози крові натще, концентрації інсуліну через 2 години та ризику розвитку гестаційного діабету – у порівнянні з двома іншими групами.

Провідний дослідник Мірей ван Поппель з Медичного центру при Амстердамському вільному університеті (Нідерланди) прокоментував це так: «Більше – не завжди значить краще. Комбіновані консультації виявились менш ефективними, ніж консультації з питань одного лише здорового харчування». На думку дослідників, причина полягає в тому, що така велика кількість інформації розсіює увагу і вимагає одразу багато змін у житті людини, що призводить до зниження мотивації.

Загалом, отримані результати є достатньо обнадійливими і підтверджують надзвичайну користь якнайшвидшої модифікації раціону та переходу на здорове харчування для вагітних жінок, що страждають від ожиріння.

Також читайте Правильні рухи при вагітності

Моделюючий масаж: ліпимо ідеальну фігуру 

Какао проти когнітивних порушень