Продукти, які активізують сексуальну функцію

Від найдавніших часів деякі продукти вважалися корисними для посилення сексуального бажання. За це їх назвали афродизіаками. Те, що ці продукти справді підвищують лібідо, підтверджують і наукові дані. До найвідоміших афродизіаків належать авокадо, мигдалі, полуниці, морепродукти, шоколад, інжир. Чому саме ці продукти пов’язують з успіхами в сексі? Пояснення просте – через високий вміст певних вітамінів і елементів, які активізують сексуальну функцію. 

Авокадо

Цей дивовижний тропічний плід багатий на вітамін К, цінні харчові волокна, калій, вітаміни групи В, солі фолієвої кислоти, вітамін С та мідь. Ще давні ацтеки вважали авокадо сексуальним фруктом і, частково через подібність форми, порівнювали з ним чоловічі яєчка. Цінність авокадо як афродизіака повʼязана з високим вмістом у ньому ненасичених жирів, регулярне вживання яких сприяє здоров’ю серця та судин. А здорова серцево-судинна система – це гарантія того, що кров своєчасно надходить до статевих органів. За статистикою, чоловіки з серцево-судинними захворюваннями удвічі частіше страждають на еректильну дисфункцію, ніж здорові чоловіки. 

Мигдаль

Ці ароматні й вишукані горіхи відомі здатністю розпалювати пристрасть і стимулювати заняття сексом. Мигдаль багатий на цінні поживні речовини, мінерали та мікроелементи, як-от цинк, селен, вітамін Е. Ці речовини важливі для сексуального здоровʼя та репродукції. Не випадково мигдаль в народній медицини вважаються ефективним засобом від безпліддя. Наукові дослідження підтверджують, що регулярне вживання продуктів, багатих на цинк, підвищує лібідо і сексуальну активність. Чому саме так відбувається – науковці досі не з’ясували, але факт не залишає сумнівів.

Полуниці

Ці червоні лискучі ягоди навіть з вигляду дуже сексуальні. Не дивно, що вони є популярним гастрономічним атрибутом романтичних побачень. Полуниці – чудове джерело фолієвої кислоти і вітамінів групи В. Як показують дослідження, вітамін В поліпшує якість сперми у чоловіків. Крім того, він надзвичайно потрібний вагітним жінкам, оскільки упереджує виникнення вроджених дефектів у дитини.

Шоколад

Якщо вмочити полуницю в розтоплений чорний шоколад – отримаємо афродизіак подвійної сили. Поєднання найбільш сексуальної ягоди з продуктом на основі бобів какао – це рецепт не лише вишуканого десерту, але й чудодійного засобу для ночі кохання. Шоколад містить значну кількість метилксантинів, які активізують викид у кров допаміну – гормону, що викликає почуття задоволення і підвищує сексуальне бажання.

Морепродукти

Устриці мають репутацію одного з найбільш відомих і дієвих афродизіаків. В них міститься багато цинку – елементу, що справляє виразний позитивний вплив на статеву функцію. Цинком також багаті й інші дари моря – креветки, морська капуста, гребінці, краби, кальмари. Корисна для підтримання сексуальної функції і риба жирних сортів – виловлені в океані лосось, оселедець, скумбрія. У жирній рибі багато поліненасичених жирних кислот омега-3, дуже важливих для здоров’я серця та судин.

Цитрусові

Усі члени цього сімейства тропічних рослин є щедрим джерелом антиоксидантів, вітаміну С і фолієвої кислоти – речовин та елементів, принципово важливих для репродуктивного здоров’я чоловіків. Приготуйте на романтичну вечерю салат з рожевим грейпфрутом або мандаринами, або полийте соком цитрини салат зі стебел селери (цей овоч також сприяє зміцненню потенції у чоловіків).

Наталія Кошманенко

Також читайте 

Пийте більше – почувайтеся краще!

Менопауза і секс: у полоні упереджень

Гормональне здоров’я чоловіків: тестостерон

Photo by rawpixel.com from Pexels