Як прищепити дитині любов до мистецтва

Музей, виставка, художня галерея – всі ці місця ви можете відвідувати з дитиною, коли погода не сприяє до довгих прогулянок і прогулянкам взагалі. А як зробити так, щоб цей захід залишив після себе лише позитивні враження у всіх його учасників – про це ми вам розповімо нижче.

Чим раніше ви почнете, тим буде краще

Типова реакція дитини на мамине “сходімо в музей” – закочування очей і нестямні крики “ні-і-і, не хочу-у-у”. Багато хто з нас може чудово зрозуміти таких малюків, бо самі страждали від нудьги, проводячи з батьками цілі дні на різноманітних виставках і в галереях”. Помилкою сучасних батьків є те, що вони чекають на певний вік, коли можна буде познайомити дитину зі світом образотворчого мистецтва. Не варто чекати трьох років – йдіть в музей прямо зараз, разом з однорічним малюком.

Перетворіть все в веселу гру

Ні одна дитина, незалежно від її віку, не відчуває захвату, якщо на питання “а що там буде?” батьки починають переказувати всю програму виставки. Намагайтесь захопити дитину ще до того, як вийдете із дому. Для цього потрібно розповісти про те, що ви побачите в музеї, як ви будете там проводити час та який сувенір придбаєте, коли будете виходити з нього.

Оберіть “правильний” жанр

Знайдіть експозицію, яка дійсно зацікавить дитину. Сьогодні багато музеїв йдуть назустріч бажанням маленьких відвідувачів і організовують виставки, що орієнтовані на дітей від 0 до 5-6 років. Для початку варто обрати якісь інтерактивні експозиції, виставки фотографій, тварин, зоологічні й палеонтологічні музеї.

З часом ви зможете ускладнити види виставок, краще це робити по мірі того, як у дитини виробиться звичка до відвідування музеїв.

Одним із вдалих жанрів може вважається поп-арт. Яскраві кольори та прості форми приваблюють усіх дітей, а зображені на картинах предмети легко впізнавані внаслідок того, що з багатьма з них дитина зіштовхується в повсякденному житті.

Ставте питання

Зрозуміло, це не повинно бути черговим “що тобі сподобалось понад усе?” – дитина наряд чи згадає все, що побачила на виставці. Проходячи повз чергове полотно поставте питання про кольори, форми, шукайте разом цікаві й незвичайні деталі на кожному експонаті.

Не відтягуйте дитину від відеоекранів

З огляду на особливості своєї психіки діти цього віку чудово реагують на відеоряд – прекрасно, якщо у вибраній галереї, крім самої експозиції, буде ще і такий її супровід.

Паблік-арт – чудовий спосіб познайомити малюка зі світом мистецтва.

Паблік-арт, чи мистецтво в міському середовищі, орієнтовано на непідготовленого глядача і передбачає комунікацію з міським простором. Вибравши цей варіант, ви не просто заощадити небагато грошей на похід в музей, однак і поселите в душі малюка цілу гамму емоцій і захвату, радості й насолоди, отриманої від побаченого.

Цікавтесь самі

Як ми всі знаємо, для дитини кращим прикладом є ми самі. Якщо для вас інтерес до мистецтва – частина життя, дитина підлаштується і впишеться в вашу систему координат. Якщо ви почали цікавиться високим заради дитини (це теж чудово!), показуйте йому радість власних відкриттів, читайте разом з нею книги по мистецтву, адресовані самим маленьким прихильникам прекрасного, гортайте художні альбоми (за ними можна вивчати й форми, і кольори, і частини тіла!). І ще: варто підписатись на блоги мам-культорологів, музеєзнавців та екскурсоводів – в них можна дізнатись не лише про мистецтво, але й отримати слушні поради про те, як ходити з дітьми в музей та як підготовитись до відвідування великих експозицій.

За матеріалами: https://chips-journal.ru/reviews/kak-privit-rebenku-lubov-k-iskusstvu